Kontrola pobierania w SAP

Ochrona przed kradzieżą danych z systemów SAP

Czy wiesz jakie dane pobierają użytkownicy Twojego systemu SAP? SAST Download Observer pomoże w odpowiedzi na to pytanie.

Użytkownicy SAP mają dostęp nie tylko do wrażliwych danych w systemie SAP; często mogą też bez pobierać całe zawartości tabel i wysyłać je na zewnątrz za pomocą poczty elektronicznej. Takie sytuacje są trudne do rozwiązania z punktu widzenia ochrony danych, ponieważ nie są one chronione przez koncepcję uprawnień SAP. Poza tym przedsiębiorstwa są narażone na ujawnienie tajemnic lub szpiegostwo przemysłowe. SAST Download Observer pozwala na monitorowanie ściągania danych wrażliwych z systemu SAP. Jest to możliwe dzięki automatycznej kontroli i rejestrowaniu wszystkich wykonanych pobrań. W ten sposób powstało efektywne narzędzie do ochrony przedsiębiorstw przed szpiegostwem przemysłowym, a także przed naruszeniem przepisów o ochronie danych osobowych.

Używanie SAST Download Observer i korzystanie z doświadczenia naszych ekspertów zapewni ochronę danych krytycznych dla przedsiębiorstwa przed nadużyciami czy szpiegostwem przemysłowym, a dzięki efektywnemu monitorowaniu można kontrolować wszystkie krytyczne procesy.

Zalety

Bezpośrednia integracja z SAP

Protokołowanie

  • pobierań przez SAP Gui
  • e-maili wychodzących (opcjonalnie)
  • usuwanych danych w programach klienckich

Bezpieczeństwo danych w bazie danych SAP

Opcjonalnie: blokowanie pobierań z możliwością autoryzacji

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami!