SAP HR Security

Raportowanie dostępu do wrażliwych danych w systemie SAP HCM dla całkowitego zabezpieczenia danych HR

Systemy SAP są celem nie tylko dla ataków zewnętrznych, ale również wewnętrznych. Niezależnie od tego, że firmy używające systemów SAP chronią swoje cenne dane HR poprzez wyrafinowane koncepcje uprawnień, zawsze pozostaną luki, które mogą wykorzystać atakujący z wewnątrz.

Dzięki właściwej koncepcji Emergency User, można raportować otwarcia, edycje i ściąganie danych przez pracowników już dziś, jednak śledzenie wyświetlania i podglądu danych jest jeszcze niemożliwe.

Ta sytuacja jest bardzo problematyczna dla prawnej ochrony danych osobowych. Wyświetlanie i podgląd danych nie jest rozpoznawane i protokołowane przez systemy SAP.

Z punktu widzenia działu zarządzania zasobami ludzkimi konieczne jest zlecenie ochrony danych i stworzenie odpowiedniej dokumentacji. Pomocna w tym przypadku jest sprawna ochrona techniczna i poszerzenie standardowej ochrony SAP o narzędzie, które kompleksowo raportuje podgląd wrażliwych danych. Narzędzie SAP HR Security (dodatkowy moduł do SAST Admin Track), jest pierwszym rozwiązaniem certyfikowanym przez SAP, które wykazuje i raportuje podgląd do danych w systemie SAP.

Optymalizacja SAP HR security dzięki ciągłemu tworzeniu dokumentacji

Dzięki naszemu narzędziu SAP HR Security tworzone są przejrzyste protokoły, które – bez pomijania czegokolwiek – dokumentują dostępy użytkowników (np. administratorów SAP) do wrażliwych danych HR w systemie SAP HCM.

Zakres raportowania

Raportowanie wyświetlania danych za pomocą transakcji PA 10/20/30/40

wykrywanie zmian w danych HR

Dowód na korzystanie z raportowania HR przy pomocy logicznej bazy danych PNP/PNPC (łącznie z wprowadzaniem parametrów wyboru)

Próby wyświetlenia dostępu do tabel w zakresie PA* (typów informacji)

Korzyści

  • Niezawodna ochrona wartościowych danych w systemie SAP HCM
  • Przejrzystość działań uprzywilejowanych użytkowników
  • Wszystkie dostępy do danych, również te wyświetlone, które są protokołowane celem przedstawiania ich w charakterze dowodu
  • Realizacja wymogów dotyczących ochrony prawnej danych i obowiązujących przepisów prawa pracy
  • Sprawdzone rozwiązanie zintegrowane z systemem SAP 
  • Narzędzie SAP HR security jest wdrażane w krótkim czasie, a jeśli to konieczne, łatwo dopasować je do wymagań
  • Świadomość zapewnienia bezpieczeństwa to dobre uczucie