Chętnie pokażemy
co potrafi system SAST

Najbliższe webinaria

Czy Twój SAP posiada luki na poziomie konfiguracji, bazy danych czy systemu operacyjnego?

Termin webinarium – 27 kwietnia 2016 o godz. 15.00 (czas 30 minut)

Sprawdź swój system SAP pod względem ewentualnych luk w zabezpieczeniach na poziomie systemu, bazy danych, systemu operacyjnego, konfiguracji SAP, wgrania not (patchy) czy programów klienckich.

System SAP, który nie jest chroniony na wszystkich poziomach, stanowi ryzyko i możliwość ataku. Kradzież lub utrata danych przez sabotaż może mieć dla przedsiębiorstwa nieprzyjemne skutki: nieodwracalne szkody dla wizerunku, wypłaty odszkodowań lub też wstrzymanie działalności gospodarczej to tylko trzy przykłady. Możliwa jest nawet utrata danych z całego systemu SAP.

 

Zarejestruj się

Dotychczasowe webinaria

Zarządzanie modyfikacją produkcyjnego SAP

Czy normalna praca administratorów i użytkowników bez rozszerzania uprawnień lub użycia SAP_ALL jest możliwa? Za pomocą kilku funkcji można zacząć kontrolować dostęp do SAP dla uprzywilejowanych użytkowników, takich jak Emergency User.

W sytuacji wymagającej supportu administratorzy jednym kliknięciem aktywują Emergency User ID i powracają do zaplanowanych działań.

Monitorowanie pobierania danych

Użytkownicy SAP mają dostęp do poufnych danych w systemach SAP. Mogą także łatwo je pobrać (np. całą zawartość tabel) i wysłać do odbiorców zewnętrznych. Ta sytuacja jest problematyczna z punktu widzenia ochrony danych. Ekstrakcja danych nie jest chroniona w standardowych rozwiązaniach dostarczanych przez SAP.

 

SAST Download Observer to rozwiązanie, które automatycznie monitoruje i rejestruje pobieranie poufnych danych z systemu SAP®. Jest to skuteczne narzędzie do ochrony firmy przed szpiegostwem przemysłowym i naruszaniem przepisów o ochronie danych.